LYTINIS PARTNERIS

Kada sutrinka mikrofloros pusiausvyra?

Makšties mikrofloros trikdžius medikai skirsto į dvi grupes. Tai išoriniai veiksniai, kuriuos tikrai nesunku suvaldyti, – tereikia žinių ir kantrybės. Ir vidinės priežastys, kurių pakeisti dažnai neįmanoma, bet galima prisitaikyti ir padėti organizmui.

Lytinis partneris

Lytinis partneris makšties mikrobiologinę terpę gali pakeisti ne tik užkrėsdamas lytiškai plintančių ligų sukėlėjais, pavyzdžiui, trichomonomis, gonokokais, chlamidijomis ar virusais, tačiau ir tiesiog sutrikdydamas makšties rūgščių bei šarmų pusiausvyrą.
Sperma yra šarminė. Tad atsidūrusi makštyje sėkla sukuria sąlygas daugintis nepageidaujamoms bakterijoms. Ginekologai rekomenduoja iki sueities likus 4 val. apsiprausti abiem partneriams. Geriausia tai daryti šiltu vandeniu, derėtų išplauti visas vyriškųjų lyties organų raukšleles ir vageles.
Tam tinka švelnūs intymios higienos prausikliai, o antibakterinio muilo naudoti nereikėtų (antibakteriniu muilu nuplauta varpa, atsidūrusi giliai makštyje, naikina natūraliai joje gyvenančias bakterijas, o jeigu tokia praktika itin dažna, ilgainiui moterį gali pradėti kamuoti nemalonūs simptomai, pakisti išskyros ar atsirasti makšties sausumas).
Jeigu moteriai nustatoma bakterinė vaginozė, partnerio gydyti nereikia. Bet jeigu kartojasi makšties pienligė, gali būti, kad partneris yra Candida grybelio nešiotojas. Vyrai jokių požymių dažniausiai nejaučia, tačiau jie gali būti pasikartojančių kandidomikozių priežastis. Todėl medikai savo pacientėms rekomenduoja į gydymo procesą įtraukti ir vyrą.

Grįžti