NETINKAMA HIGIENA

Kada sutrinka mikrofloros pusiausvyra?

Makšties mikrofloros trikdžius medikai skirsto į dvi grupes. Tai išoriniai veiksniai, kuriuos tikrai nesunku suvaldyti, – tereikia žinių ir kantrybės. Ir vidinės priežastys, kurių pakeisti dažnai neįmanoma, bet galima prisitaikyti ir padėti organizmui.

Netinkama higiena

Kiek kartų per dieną apsiprausti? Kokias intymios higienos priemones naudoti? Kaip panaikinti nemalonų kvapą? Intymi higiena moteriai svarbi visą gyvenimą. Medikai, vis daugiau sužinodami apie makšties mikroflorą, keičia požiūrį į intymios higienos standartus. Senesnėje literatūroje rastumėte patarimų apsiplauti lytinius organus su muilu kelis kartus per dieną, daryti makšties praplovimus (vien švaros sumetimais). Dabar standartai švelnesni, pakanka praustis ryte ir vakare, intymiai higienai siūloma turėkite specialų prausiklį, kūnui rinktis mažiau prikvėpintas prausimosi priemones, o makšties praplovimus naudoti tik būtinu atveju.
Laikantis intymios higienos persistengti nederėtų. Natūrali makšties terpė yra apsauginis barjeras, neleidžiantis daugintis kenksmingiems mikroorganizmams. Ypač dažnai prausiantis, naudojant netinkamas higienos priemones, makšties terpė dar labiau pakeičiama, ji nebesugeba atlikti apsauginės funkcijos, todėl makštyje ima tarpti ir daugintis nepageidaujami mikroorganizmai, galintys sukelti uždegimą.

Grįžti