KONTRACEPTIKAI

Kada sutrinka mikrofloros pusiausvyra?

Makšties mikrofloros trikdžius medikai skirsto į dvi grupes. Tai išoriniai veiksniai, kuriuos tikrai nesunku suvaldyti, – tereikia žinių ir kantrybės. Ir vidinės priežastys, kurių pakeisti dažnai neįmanoma, bet galima prisitaikyti ir padėti organizmui.

Kontraceptikai

Renkantis kontraceptines priemones reikia žinoti, kad jos irgi turės poveikį makšties mikroflorai.
Populiariausia kontraceptinė priemonė – hormoninės tabletės. Geriamieji kontraceptikai, kurių sudėtyje yra daugiau estrogenų, gali skatinti kandidozinį makšties uždegimą. Maždaug trečdalis oralinius kontraceptikus vartojančių moterų skundžiasi makšties sausumu. Specialistų manymu, tai lemia didesnės hormono progesterono dozės.
Antra pagal populiarumą apsisaugojimo priemonė po kontraceptinių tablečių – prezervatyvai. Deja, retai kalbama apie latekso ar kitų prezervatyvuose esančių cheminių medžiagų (pvz., sintetinių lubrikantų) dirginantį poveikį jautriai makšties gleivinei.
Pasaulyje maždaug 1 proc. žmonių išvis negali naudotis latekso prezervatyvais dėl alergijos lateksui. Nepamirškime, kad makšties mikroflorą gali pakeisti net nešvariomis rankomis liestas prezervatyvas.
Spermicidinės priemonės (tepalai, žvakutės, kempinėlės, kremas ir kt.) yra cheminės ir taip pat gali sudirginti makšties gleivinę.
Jei moters makšties gleivinė jautri silikonui, lateksui ar spermicidams, jai netiks ir tokios kontraceptinės priemonės, kaip diafragma bei gimdos kaklelio gaubtelis.
Gimdos spiralės didina makšties pH, sudarydamos geras sąlygas atsirasti bakterinei vaginozei. Geriamieji kontraceptikai, kurių sudėtyje yra daugiau estrogenų, gali skatinti kandidozinį makšties uždegimą.

Grįžti