LIGOS

Kada sutrinka mikrofloros pusiausvyra?

Makšties mikrofloros trikdžius medikai skirsto į dvi grupes. Tai išoriniai veiksniai, kuriuos tikrai nesunku suvaldyti, – tereikia žinių ir kantrybės. Ir vidinės priežastys, kurių pakeisti dažnai neįmanoma, bet galima prisitaikyti ir padėti organizmui.

Ligos

Posakis, kad visos ligos nuo nervų, tinka ir makšties mikroflorai. Įrodyta, kad labiausiai imuninę sistemą veikia stresas, o šiai nusilpus, labai greitai sureaguoja makšties bakterijos. Kai medikai nustato grybelinę infekciją (kandidozę) ar bakterinę vaginozę, ir realios apčiuopiamos priežasties paprastai neranda, vadinasi – tuo metu organizmas yra imuniteto duobėje, reikia jį stiprinti! Manoma, kad streso sukeltas imuniteto nusilpimas yra trečdalio makšties infekcijų priežastis.
Imunitetas nusilpsta ne tik dėl streso, bet ir dėl skurdžios mitybos, nuovargio, taip pat – vartojant imunitetą silpninančius vaistus ar antibiotikus.
Mokslininkų tikinimu, blogosios bakterijos geriausiai dauginasi tuomet, kai organizme daug cukraus. Tai svarbu ne tik saugant makšties, bet ir viso organizmo sveikatą. Aukštu glikemijos indeksu pasižymintys produktai lemia, jog organizme išsiskiria daugiau insulino, o didelis jo lygis skatina uždegiminius procesus ir išderina hormonų sistemą.
Tai pirmiausia veikia estrogeno gamybą moters organizme. Šis hormonas keičia specifinio angliavandenio glikogeno koncentraciją makšties ląstelėse, tad blogosios bakterijos gauna daugiau maisto medžiagų.
Makšties mikroflora sutrinka ir sergant įvairiomis medžiagų apykaitos ar endokrininėmis ligomis. Tarkime, sergančias cukriniu diabetu moteris gana dažnai vargina grybelių sukeliama makšties infekcija (kandidozė). Grybeliai dauginasi rūgščioje terpėje, todėl dėl diabeto nukritus pH, grybeliui atsiranda palankios sąlygos atsirasti.
Makšties mikrofloros pokyčiai gali būti susiję su šlapimo takų infekcijomis, cervicitu, endometrioze, kitomis mažojo dubens ligomis.

Grįžti