ANTIBIOTIKAI

Kada sutrinka mikrofloros pusiausvyra?

Makšties mikrofloros trikdžius medikai skirsto į dvi grupes. Tai išoriniai veiksniai, kuriuos tikrai nesunku suvaldyti, – tereikia žinių ir kantrybės. Ir vidinės priežastys, kurių pakeisti dažnai neįmanoma, bet galima prisitaikyti ir padėti organizmui.

Antibiotikai

Antibiotikai – unikalus mokslo išradimas, ir jo nuneigti kol kas niekas negali. Tačiau juos vartojant reikia atminti, kad antibiotikai, deja, negeba atskirti blogųjų bei gerųjų bakterijų, – jie naikina visas iš eilės. Sunaikinus blogąsias bakterijas, liga pasitraukia, tačiau sunaikinus gerąsias, gali prasidėti kitos ligos, nes gerosios bakterijos gyvybiškai svarbios organizmui.
Kadangi makšties ekosistemą palaiko gerosios laktobakterijos, po antibiotikų kurso jų kolonijos sparčiai mažėja, nebepakanka išteklių kovoti su patogeniniais mikroorganizmais, pakinta natūrali makšties mikroflora. Antibiotikų vartojimas didina makšties kandidozės (pienligės), bakterinės vaginozės ir kitų uždegimų riziką. Tyrimai rodo, kad net 89 proc. moterų, vartojusių plataus spektro antibiotikų, patiria išsiderinusios makšties mikrofloros požymius – išskyras, niežėjimą, skausmingą šlapinimąsi, deginimo pojūtį makštyje. Vartojant antibiotikus, reikėtų nepamiršti kartu vartoti ir gerąsias bakterijas, skirtas makščiai.

Grįžti